Додати оголошення

Центр підтримки

Кто-то изменил электронный адрес в Профиле OLX
Важно: измените электронный адрес

Часті запитання

Чому з'явилася ця послуга?

Щомісяця OLX користується 8 млн. українців. На жаль, на сервісі є недобросовіні продавці, котрі просять передоплату за товар і, отримавши гроші, просто зникають з OLX. Ми приділяємо багато уваги безпеці на нашому сервісі й зараз виходимо на новий рівень - ми пропунємо користувачам OLX нову послугу Безпечна угода. Це рішення, яке допоможе змінити ситуацію радикально: тепер ви можете не боятися перераховувати гроші на рахунок продавця з допомогою банківської картки. 

Хто фінансовий партнер? Наскільки він надійний?

Ми ретельно підійшли до вибору фінансового партнера. Ним стала компанія UAPAY. Це національний сервіс миттєвих грошових переказів. Користуватися цим сервісом абсолютно безпечно, адже компанія сертифікована за стандартами безпеки платіжних систем VISA/Mastercard. 

Навіщо продавцю вводити свій CVV код

Продавцю необхідно ввести CVV код для проведення тестової транзакції, щоб перевірити, що картка справжня. На Вашій картці буде тимчасово заблокована й повернена 1 грн. Таким чином ми впевнимося, що картка активна й належить продавцю. Вводити інформацію про картки безпечно, OLX не зберігає ці дані. Збереження та обробка відбуваються на боці нашого партнера UAPAY, котрий пройшов аудит PCI DSS, отримав відповідний сертифікат і гарантує захист даних.

Наскільки безпечно вносити дані своєї картки?

Вводити дані банківської картки на OLX у рамках послуги Безпечна угода абсолютно безпечно. За збереження цих даних відповідає наш фінансовий партнер, котрий сертифікований за стандартами безпеки платіжних систем VISA/Mastercard. Дані картки будуть доступні лише самому користувачу. 

Як зрозуміти, що продавець готовий користуватися такою послугою?

Якщо продавець активував послугу, у списку оголошень його пропозиція буде виділена поміткою "Безпечна угода". У самому оголошенні з'явиться кнопка "Купити". Покупець зможе натиснути на кнопку "Купити", щоб оформити замовлення. 

Хто платить за доставку?

За доставку платить покупець. Якщо в момент відправки посилки виявиться, що вартість доставки потрібно виправити (наприклад, продавець помилився, вказуючи вагу товару чи додав додаткове пакування), вартість доставки повернеться на картку покупцю, а вартість доставки необхідно буде оплатити у відділенні "Нова пошта". Якщо покупець не прийшов за товаром у відділення Нова пошта, за зворотну доставку платить продавець. Ми розуміємо, що це непередбачувані й неприємні затрати. Тому OLX буде нараховувати таким продавцям на особистий рахунок бонус у розмірі 100 грн. Бонус можна буде використати протягом 30 днів для розміщення чи рекламування своїх оголошень.

Чому послуга недоступна для мобільних користувачів?

Ми спершу запускаємо послугу в десктоп-версії, щоб вивчити попит на послугу та якісно її протестувати. Щойно ми побачимо, що користувачі активно користуються цією можливістю і впевнимося в тому, що послуга бездоганна з технічного боку, ми будемо впроваджувати її і на мобільних пристроях. 

Для яких товарів діє Безпечна послуга? Є якісь обмеження?

Продавати й купувати з Безпечною угодою можна товари вагою до 30 кг не дорожче 14 999 грн. Послуга Безпечна угода недоступна в розділах:
- Бізнес та послуги (у всіх рубриках);
- Нерухомість (у всіх рубриках);
- Дім і сад (в рубриці Продукти харчування / напої);
- Електроніка (у підрубриці Герої ігор);
- Хобі, відпочинок і спорт (в рубриках Пошук груп / музикантів, Пошук попутників);
- Тварини (в рубриках Безкоштовно (тварини і в'язка), Бюро знахідок, Гризуни, Інші тварини, Кішки, Птахи, Рептилії, Сільгосп тварини, Собаки);
- Транспорт (у підрубриці Транспорт на запчастини, рубриках Повітряний транспорт, Водний транспорт, Вантажні автомобілі, Інший транспорт, Легкові автомобілі, Мото, Причепи, Сільгосптехніка, Спецтехніка, Шини, диски і колеса, крім підрубрики Ковпаки).

Якщо сторони торгувались і по факту ціна нижча, що робити в такому випадку? Яка сума буде списана?

Завжди буде списуватися сума, вказана в оголошенні. Однак це OLX, і дійсно сторони часто торгуються. Якщо вартість товару зменшується, то продавцю потрібно буде відредагувати ціну в оголошенні. Після цього покупець зможе придбати товар за ціною, про яку сторони домовилися.

Якщо в оголошенні продається декілька товарів чи одяг різного розміну, як продавцеь дізнається, що саме потрібно покупцю?

Перед тим, як щось купити на OLX, сторони зідзвонюються чи списуються. З Безпечною угодою ніякі способи комунікації на сервісі не відміняються. Покупець перед покупкою може зв'язатися з продавцем і уточнити всі деталі. Якщо такого спілкування не було й товар виявився непотрібним, завжди можна відмінити замовлення. 

Як швидко продавцю на картку будуть нараховані гроші за товар?

У відділенні "Нова пошта" покупець підтверджує отримання посилки і що товар йому повністю підходить. Протягом 60 хвилин гроші нараховуються на картку продавця. 

Чи можна покупцю розраховуватися за товар, використовючи кошти, які є в нього на особистому рахунку OLX?

Ні, переказувати кошти можна лише зі своєї банківської картки. Кошти на особистому рахункуOLX можна використовуватися для замовлення платних послуг на сервісі.

Чи можна переказувати кошти продавцю на його особистий рахунок OLX?

Ні, переказувати кошти можна лише на банківську картку продавця. 

Якщо я підтвердив/-ла отримання товару, але потім передумав/ла або він мені більше не подобається, як я можу повернути гроші?

Тільки особисто домовившись з продавцем. 

Які картки можна використовувати для Безпечної угоди? 

Щоб скористатися послугою Безпечна угода, можна використовувати банківські платіжні картки, випущені будь-яким українським банком – для приватної особи. Будь ласка, не використовуйте карту-ключ до рахунку фізичної особи-підприємця, ми не зможемо зарахувати на неї гроші.

Якщо ви плануєте скористатися кредитною карткою, зверніться, будь ласка, до банку-емітента та з’ясуйте всі умови щодо операцій в інтернеті - банк може стягувати додаткову комісію. Перед тим, як використати віртуальну картку, зверніться, будь ласка, до банку-емітента та переконайтеся, що для цієї картки дозволено здійснення операцій в інтернеті і на неї можливе зарахування коштів.

З усіх питань можна звернутися до Служби підтримки послуги Безпечна угода по телефону: 0800 212 342.

Питання про фінансові послуги UAPAY

Питання про доставку "Нова пошта"