Додати оголошення

Центр підтримки користувачів

Правила услуги OLX Доставка
Подозрительная активность в профиле

Поради з безпеки

Нерухомість - це гроші. Великі гроші. Саме тому ми закликаємо вас бути особливо обережними і звертати увагу на підозрілі речі.

Рекомендуємо вам, як орендаторам, так і орендодавцям, ознайомитися з деякими правилами, які допоможуть своєчасно виявити недобросовісного контрагента й запобігти небажаним наслідкам.

Правило 1 - оформлення оголошень на сервісі

Не довіряйте оголошенням, у яких:

  • агент (посередник) опублікував оголошення під виглядом власника житла (спочатку вам запропонують приїхати в офіс, підписати договір, заплатити гроші, і тільки після цього вони нібито покажуть об’єкт здачі та познайомлять з господарем);
  • ціна на об’єкт значно занижена (наприклад, однокімнатна квартира за ціною кімнати);
  • телефон вказаний у тексті буквами, знаками або зображений на фото;
  • вказано, що господар виїжджає за кордон, у відрядження і т.д.;
  • в оголошенні вказано, що друга кімната закрита з речами і здаватись не буде, “потрібен тільки нагляд за квартирою”;
  • надано фото розкішної квартири з дизайнерським оздобленням. Найдоступніший спосіб перевірити реальність житла - пошукати фотографії квартири через пошукову систему Google. Можливо, ви побачите збіг з фото на інших ресурсах. Якщо фото можна знайти на інших інтернет-сайтах або об’єкти, що на них зображені, знаходяться в інших країнах, то скоріше за все перед вами оголошення шахрая;
  • орендодавець розмістив ще кілька оголошень з майже однаковими квартирами.

Правило 2 - ніяких завдатків

Не переказуйте гроші або будь-яку передоплату перед оглядом квартири або підписанням договору. Наприклад, інформаційні агентства відрізняються тим, що їх пропозиції виглядають занадто вигідними: об’єкти з ремонтом, зі зручним розташуванням, але за низьку ціну. Насправді ж вам запропонують заплатити за список адрес квартир, що не існують.
Досить часто шахраї використовують фрази: “охочих багато, я притримаю для вас квартиру, але відправте завдаток”, “я знаходжуся в іншому місці, і щоб приїхати недарма та гарантувати, що ви будете, відправте завдаток”. У деяких випадках завдаток дійсно можна дати, але тільки підписавши один із видів договорів, що вас застрахують: завдатку, попередній договір оренди або розписку.

Правило 3 - увага на договір та власників квартири

Обов’язково підписуйте договір. Навіть якщо ви орендуєте житло у знайомих чи родичів. Зазвичай договір заключає ріелтор, однак, якщо його немає, можна роздрукувати договір з інтернету.
На підписанні мають бути присутні власник і всі орендатори. У договір вносяться всі паспортні дані обох сторін і ставляться підписи. У документі потрібно прописати всі деталі: хто і як буде платити комуналку, коли власник зустрічається з орендаторами і чи повинен він телефонувати заздалегідь, чи надається орендатору прописка, хто ремонтує несправності, хто знімає показники лічильників у день здачі квартири.
Якщо квартира належить двом або декільком власникам, попросіть, щоб на підписанні були присутні всі сторони або в одного із власників була довіреність, в якій будуть прописані всі нюанси, а також згода іншого власника на підписання договору.

Правило 4 - не залишайте все як є. Повідомте нам

Якщо ви побачили на ресурсі неактуальні об’єкти, оголошення-”пустушки” з вигаданими об’єктами або із навмисно неправдивою інформацією, якщо ви телефонуєте за оголошенням, а вам пропонують інші об’єкти, будь ласка, повідомте нам за допомогою кнопки “Скарга” внизу кожного оголошення.