Додати оголошення

Центр підтримки користувачів

Правила безпечних покупок
Як використовувати послугу OLX Доставка?

Як купувати безпечно?

Мета OLX - заохочувати торгівлю «з рук в руки».

Купівля товарів у своєму місті, де ви можете особисто зустрітися з продавцем, оглянути й оплатити товар на місці - це самий надійний і безпечний вид угоди.

Якщо ви знайшли необхідний товар або послугу на OLX і готові здійснити угоду по оголошенню, не поспішайте: перш за все, ознайомтеся з декількома корисними порадами, які допоможуть вам уникнути обману і розчарування.

Оформлення оголошення.

Навіть загальний вигляд оголошення може підказати вам, наскільки чесний і надійний його автор. Будьте уважні та обережні, якщо:

  • в заголовку і / або тексті оголошення багато орфографічних помилок, нечіткий або неповний опис товару / послуги;
  • заголовок і / або текст складений іноземною мовою, написаний транслітом або переведений автоматичним перекладачем;
  • в контактах вказано вигаданий нік (Продавець), ім'я іноземною мовою (John Smith) або незрозумілий набір символів;
  • в полі "Телефон" або описі оголошення зазначений номер телефону іншої країни (США, Великобританія, Нігерія, Камерун і т.д.).

Товар та його опис.

Пам'ятайте про те, що чесний продавець завжди використовує детальний, зрозумілий кожному опис свого товару. Зверніть увагу на:

  • особливості товару (потертості, тріщини, колір, форму, кількість елементів, комплектацію) важливо обговорити перед тим, як ви вже зважилися на покупку, а не після її здійснення. Що був у вжитку, який ви купуєте приватно, не підлягає поверненню (якщо, звичайно, сам продавець не погодиться його забрати та повернути вам гроші в разі будь-яких непорозумінь). Дуже добре, якщо у продавця все ще є чеки або гарантійний талон;
  • заздалегідь уточніть всі характеристики товару, попросіть надіслати додаткові фотографії;
  • на зустрічі переконайтеся, що товар повністю відповідає опису в оголошенні та, якщо є можливість, перевірте справність на місці перед оплатою.

Ціна - дуже важливий параметр.

Якщо товар, який вас зацікавив, має дуже низьку, «привабливу» або умовну ціну, це може означати, що вона служить лише для привернення вашої уваги з метою шахрайства.

Оплата і доставка.

Для здійснення продажу швидко і безпечно на сервісі є послуга OLX Доставка, завдяки якій, ви зможете придбати товар з доставкою в відділення Нова Пошта легко і надійно.

Уточнюйте спосіб оплати в першу чергу.

Виберіть найпростіший спосіб оплати - готівкою. Пам'ятайте: часткова або повна передоплата на банківську картку - відома схема шахрайства. Ніколи не надсилайте гроші за кордон!

Обговоріть безпечний і зручний спосіб доставки товару завчасно, уточніть, наскільки надійно буде упакований товар. Також не забудьте обговорити, хто саме буде оплачувати доставку - ви або продавець. Відправка «післяплатою» або доставка товару кур'єрською службою є найнадійнішими способами: вони дають можливість перевірити комплектацію товару, його стан і тільки після цього зробити оплату. Страховка товару при відправленні дозволить повернути кошти в разі втрати, пошкодженні товару і т.п. Більш детальну інформацію з цього питання можна знайти на сайті вашого поштового відділення та інших компаній, що надають дані послуги.

Зустріч з продавцем.

Якщо ви домовилися про особисту зустріч, рекомендуємо зустрічатися в добре освітленому місці (на площі, в торговому центрі та ін.). Не погоджуйтеся робити покупку в квартирі продавця, уникайте пустирів, стоянок, безлюдних провулків. Краще прийти на зустріч разом з другом, знайомим або родичем, який міг би засвідчити угоду. Якщо до вас прийшла людина по оголошенню про надання послуги, попросіть його показати посвідчення особи перш ніж запросити додому. Коли зберетеся зустрічатися, не забудьте записати контактні дані людей, які будуть вас відвідувати або яких будете відвідувати ви. Якщо з якої-небудь причини ви не зможете призначити зустріч, повідомте їм заздалегідь.

Будьте розсудливі.

У разі виникнення сумнівів при покупці рекомендуємо додатково зв'язатися з продавцем за телефоном, вказаним в оголошенні. Зберігайте контактну інформацію, ім'я продавця, деталі листування, документи, що підтверджують оплату і доставку, до кінця угоди - вони можуть виявитися корисними в разі непорозумінь.

Будьте завжди напоготові, керуйтеся здоровим глуздом у всіх угодах, і, якщо сумніваєтеся, не розлучайтеся зі своїми грошима / товарами.