Додати оголошення

Центр підтримки користувачів

Правила безпечних покупок
Як використовувати послугу OLX Доставка?

Поради з безпеки у розділі Робота

Не довіряйте роботодавцям, які вимагають передоплату.

Якщо у відповідь на оголошення по вакансії від вас зажадають передоплату у вигляді вступних внесків або застав за будь-які товари, навчання, спецодяг, сировину, викуп обладнання, оформлення документів або пластикової карти, надання роботи, внесення в базу, це означає, що ви натрапили на шахраїв. Будь ласка, повідомте про це за допомогою кнопки Напишіть нам. Якщо ви маєте у своєму розпорядженні інформацією, яка, на вашу думку, може бути важливою для нас, повідомте про це в коментарях до скарги.

Інформаційні кадрові агентства.

Останнім часом з'явилися оголошення від фірм, які називають себе агентствами з працевлаштування. В оголошеннях це не обмовляється, а під час телефонної розмови шахраї стверджують, що є прямими роботодавцями. На ділі ж претендентові пропонують заплатити за список вакансій, який можна отримати в державній службі зайнятості безкоштовно.

Платний телефонний номер.

Шахраї розміщують привабливі вакансії, де вказують платний номер телефону або звичайний номер з автовідповідачем, який просить передзвонити на платний номер. Будьте уважні: якщо протягом перших 12 секунд розмови (інформації про вартість з'єднання), ви не поклали слухавку, вважається, що ви добровільно погодилися з умовами.

Мережевий маркетинг.

Згідно з  Правилами публікації, на сервісі OLX не допускаються оголошення про роботу в багаторівневому мережевому маркетингу, але такі оголошення все одно публікуються у великій кількості щодня.

Серйозний роботодавець завжди вказує посаду («менеджер з продажу дитячих меблів»), коротку інформацію про свою фірму («салон меблів»), назву компанії, роз'яснює вимоги до кандидата («досвід роботи в продажу меблів, знання комп'ютера, PRO100 і т.д.»). У вакансії також зазвичай вказується розмір зарплати, графік роботи, адреса фірми та інші дані.

Невизначений, розмитий зміст оголошення повинен стати приводом для сумніву в ньому. Вас повинні насторожити оголошення, у яких відсутня точна назва посади («потрібні співробітники в офіс», «робота для активних і комунікабельних», без чіткої назви спеціальності), конкретні вимоги до претендента («для пенсіонерів», «амбітні жінки», «наполегливим і комунікабельним»), немає чіткої інформації, чим доведеться займатися, обіцяють золоті гори, райдужно описують перспективи.