Додати оголошення

Центр підтримки користувачів

Правила безпечних покупок
Як використовувати послугу OLX Доставка?

Загальні правила публікації

Пам’ятайте три простих правила, без яких на OLX нікуди :)

На OLX не допускаються:

 • дубльовані або схожі за змістом оголошення (п. 13)*

Дублювання не допомагає продати товар швидше. Навпаки: покупцям доводиться витрачати багато часу на пошук необхідної пропозиції у списку оголошень, що повторюються.

*Крім розділу Робота. Також допускається надання послуг у розділі Бізнес і послуги в різних регіонах, за умови наявності різних представництв.

 • дублювання профілів (п. 14)

Допускається створення та використання лише одного облікового запису для приватної або юридичної особи (крім OLX-магазинів).

Потенційні покупці завжди шукають конкретний товар за ключовими словами, тому дуже важливо вказувати в одному розміщенні лише один товар (предмет, об’єкт) з його власною ціною й фото.

Хочете розібратися в деталях? Тоді для вас - правила сервісу детально!

1. Заголовок

Лаконічність, інформативність і привабливість - ваші найкращі друзі! Намагайтеся зробити заголовок точним і коротким, обов’язково вказавши назву товару чи послуги. Так вашу пропозицію швидше знайдуть потенційні клієнти.

Максимальна кількість символів - 70.

Складаючи заголовок, будь ласка, утримайтесь від:

 • великих букв (крім абревіатур) і небуквених символів (*^@<>), а також багатьох знаків оклику (!!!!!) чи знаків питання (????)

Правильно: Продам гарну сукню
Неправильно: <<@**ПРОДАМ ГАРНУ СУКНЮ!!!!!!!!**@>>

 • набору повторюваних ключових слів і фраз (теги) (пошукові системи можуть розцінити це як спам і не проіндексувати, а ваше оголошення не потрапить в результати пошуку)

Правильно: Портрет на замовлення
Неправильно: Замовити портрет. Портрет на замовлення Київ. Київ замовити портрет в Києві. Київ замовити портрет Київ. Київ Портрет за фотографією Київ. 

2. Розділ, Рубрика

Будь ласка, пам’ятайте: розділ і рубрика мають відповідати змісту вашого оголошення. Погодьтеся - жіноча сукня в рубриці Меблі не буде доречною. Таке оголошення нам доведеться перенести.

Кілька важливих моментів:

 • правильний розділ і рубрика сприяють тому, щоб ваш товар / послугу швидше знайшли
 • для кожного товару / послуги на OLX передбачена конкретна рубрика, у виняткових випадках рубрик може бути декілька
 • розміщення в декілька рубрик одночасно не допускається. Адміністрація залишає за собою право визначати рубрику, що підходить вашому оголошенню, - воно може бути відхилене або переміщене
 • (!) рубрики Інше, Інші і т.д. існують лише для товарів / послуг, для яких немає відповідної рубрики на OLX
 • на сервісі доступна автоматична система підбору рубрики на основі ключових слів у заголовку, вам необхідно обрати найбільш відповідну із запропонованих:

3. Ціна, Обмін, Безкоштовно, Зарплата

Будь-який товар має свою ціну, тому вказувати її обов’язково!

Якщо ви хочете продати товар за договірною ціною, вкажіть бажану ціну і поставте галочку біля Договірна.
Опція Безкоштовно доступна тільки в рубриках, де можна віддавати безкоштовно. У таких рубриках, як, наприклад, Нерухомість, Транспорт, Запчастини для транспорту параметр "Безкоштовно" використовувати не можна.

 

“Умовна ціна”
На OLX не приймаються оголошення з “умовною ціною” - наприклад, 1 грн., 111 грн. і т.п. Ми вважаємо, що користувачі, які приховують реальну вартість товарів або з якоїсь причини не називають її, не зовсім чесні зі своїми покупцями чи клієнтами. Зазначення такої ціни може бути причиною відхилення оголошень.

Безкоштовно / обмін
Не плануєте безкоштовно віддавати товар? Тоді параметр Безкоштовно при виборі ціни - точно не для вас. Введення в оману може призвести до відхилення вашого оголошення.

Хочете мінятись? Вкажіть параметр Обмін, при цьому додайте в опис деталі обміну (товар чи послугу, на яку ви хочете здійснити обмін).

Всі оголошення з параметрами Безкоштовно або Обмін розміщуються в окремих списках на сервісі.

Робота, зарплата

Додайте зарплату, яку ви пропонуєте (при цьому можна вказати мінімальні та максимальні рамки - від і до). За необхідності скористайтесь параметром Договірна.

4. Параметри рубрик

Щоб вашу пропозицію швидше знайшли потенційні клієнти, зверніть увагу на коректність заповнення усіх полів з її параметрами.

5. Приватна особа, Бізнес (Професійний користувач)

Якщо ви продаєте особисті речі / предмети, власний автомобіль, об’єкт нерухомості, виберіть параметр Приватна особа:

 

Якщо ви професійний користувач і розміщуєте оголошення з метою отримання регулярного доходу, оберіть параметр Бізнес:

Даний параметр буде змінений системою, якщо він вибраний невірно.

Більше про логіку розділення користувачів OLX на приватних осіб та професійних продавців читайте тут.

6. Опис

Перші рядки опису мають “зачепити” вашого потенційного клієнта. Тому описуйте товар чи послугу детально, грамотно й привабливо.

Дотримання наших рекомендацій також стане вам у нагоді :)
Отже, опис в ідеальному світі OLX має:

 • відповідати заголовку
  Якщо в заголовку мова про автомобіль, в описі не має бути фотоапарата або будь-якого іншого товару.
 • бути про один товар / послугу
 • містити всі особливості й характеристики товару
  Ви можете додати посилання на опис товару (тільки не на конкуруючому сервісі!), проте краще не змушувати потенційного покупця витрачати час на переходи за посиланнями - краще подати максимум інформації на тарілочці :)
 • бути правдивим
  Неправдива інформація та приховування недоліків товару можуть призвести до відхилення оголошення.
 • бути унікальним
  Розміщення оголошень, що повторюються за змістом або вмістом, заборонене.
 • бути не транслітерованим
  Транслітерація – написання українських слів латинськими літерами - не допускається у всіх розділах і рубриках, крім розділу Робота і рубрики Послуги перекладачів / Набір тексту
 • не містити номер телефону - для нього є спеціальне поле;
 • не містити повторюваних ключових слів і фраз (тегів, наприклад "замовити портрет Київ", "портрет на замовлення" тощо).

7. Фото

Краще раз побачити, ніж 100 разів прочитати! Про це говорить і наша статистика: оголошення з фото отримують у декілька разів більше відгуків.
Додавайте привабливі фото до ваших оголошень - до 8 штук у всіх розділах, крім Транспорту (до 24) і Нерухомості (до 24).

Спеціально для вас додано відео, що відповідає на максимум ваших запитань про фото. Дивитись!

Правила, які варто запам’ятати:

 • фото має відповідати заголовку й тексту оголошення
 • фото має зображати лише пропонований об’єкт нерухомості / товар / тварину
 • бути хорошої якості
 • фото не має містити еротичних чи порнограічних сцен, логотипів та посилань на конкуруючі сервіси
 • у розділі Нерухомість заборонені фото: колаж, скріншот екрану, фото із зазначенням контактної інформації. Додавайте не менше 3 фото пропонованого об’єкта
 • на фото не допускається номер телефону, якщо він не доданий або відрізняється від зазначеного в полі Номер телефону.

Правило стокових фотографій
Ми дуже любимо, коли наші користувачі додають в оголошення фото, зроблені власноруч. Закликаємо всіх саме так і робити!

Наводимо весь перелік рубрик, де згідно з правилами в оголошеннях користувачів приватних осіб стокові фото “не пройдуть”:

Дитячий світ (всі рубрики)

Транспорт (всі рубрики)

Дім і сад
Винятки: Канцтовари / витратні матеріали; Меблі / Меблі на замовлення; Продукти харчування / напої; Сад / город; Предмети інтер'єру; Будівництво / ремонт; Інструменти; Кімнатні рослини; Садовий інвентар; Господарський інвентар / побутова хімія; Інші товари для дому

Електроніка
Винятки: Запчастини для телефонів; Аксесуари для телефонів; Сім-карти / тарифи / номери; Комп'ютери / Сервери; Комп'ютери / Аксесуари; Комп'ютери / Комплектуючі; Комп'ютери / Зовнішні накопичувачі; Комп'ютери / Витратні матеріали; Комп'ютери / Інше; Фото / відео / Аксесуари для фото / відеокамер; Фото / відео / Об'єктиви; Фото / відео / Штативи / моноподи; Фото / відео / Фотоспалахи; ТВ / відеотехніка / Аксесуари для тв / відеотехніки; ТВ / відеотехніка / Супутникове ТБ; ТВ / відеотехніка / Інша тв / відеотехніка; ТВ / відеотехніка / Проектори; Аудіотехніка / Інша аудіотехніка; Ігри та ігрові приставки / Ігри для приставок; Ігри та ігрові приставки / Ігри для РС; Ігри та ігрові приставки / Аксесуари; Ігри та ігрові приставки / Герої ігор; Кліматичне обладнання; Аксесуари та комплектуючі; Ноутбуки та аксесуари / Запчастини для ноутбуків; Ноутбуки та аксесуари / Аксесуари для ноутбуків; Планшети / ел. книги та аксесуари / Аксесуари для планшетів / ел. книг; Планшети / ел. книги та аксесуари / Запчастини для планшетів / ел. книг

Мода і стиль
Винятки: Краса / Здоров'я; Подарунки; Одяг / Жіноча білизна / купальники; Одяг / Чоловіча білизна

Хобі, відпочинок і спорт
Винятки: CD / DVD / платівки / касети; Квитки; Пошук попутників; Пошук гуртів / музикантів

(!) Усі фото, що не відповідають вищеописаному правилу, будуть відхилені.

8. Місцезнаходження

Тут все просто: вказуйте населений пункт, у якому знаходиться ваш товар. Розміщення дубльованих або схожих за змістом оголошень в одному або різних населених пунктах заборонено (виключення: розділи Бізнес та послуги й Робота).

Якщо ви професійний продавець (Бізнес) і відправляєте товар в інші міста, будь ласка, вкажіть в описі товару “Доставка по всій Україні", а в полі Місцезнаходження виберіть правильний населений пункт, що відповідає місцезнаходженню пропонованого товару.
Зверніть увагу: у розділі Нерухомість необхідно вказувати населений пункт місцезнаходження об’єкта нерухомості, у тому числі при виборі параметру Можливість обміну.

Правила для розділу Нерухомість, які варто запам'ятати.

9. Контактна особа

Можете відрекомендуватися як Цар, та краще все-таки вкажіть своє справжнє ім’я :) Введіть його в поле Контактна особа.

Будь-яка інша контактна інформація (телефон, електронна адреса) у цьому полі заборонена.

10. Електронна адреса

Вона ж - ваш логін для входу в Мій профіль. Можете не хвилюватися - її не буде видно іншим користувачам.
Якщо ви хочете його змінити, зробіть це в Налаштуваннях профілю.

11. Телефон

Щоб потенційним клієнтам було простіше з вами зв’язатись, вкажіть свій номер телефону! Звичайно, ви можете приймати й повідомлення у переписці, але повірте - живе спілкування значно підвищить шанси на здійснення швидких та успішних угод.

Вказуйте свій номер телефону. Використання чужого номера з будь-якою метою заборонено і призведе до блокування вашого профілю без права відновлення.
Вказувати номер телефону в полі Контактна особа, в заголовку оголошення також заборонено - для цього передбачене спеціальне поле.

12. Оголошення з послугою OLX Доставка

З послугою OLX Доставка ви зможете відправити товар з відділення Нова Пошта. Покупцеві не потрібно робити передоплату, оскільки гроші при оформленні замовлення блокуються на його карті, а при отриманні - відправляються на карту продавцеві у повному об’ємі.
В оголошенні з послугою OLX Доставка:

 • має бути описаний один товар з його правильними параметрами (розмір, тип, колір та інше);
 • вказана достовірна ціна за одну одиницю;
 • пропозиція має бути актуальна (якщо товару немає в наявності, будь ласка, деактивуйте оголошення);
 • вказуйте "Для придбання товару натисніть на кнопку Купити” (замість "Відправлю з післяплатою, Укрпоштою, Інтайм і т.д.”, "Відправлю з передоплатою").

Детально про послугу та її правила читайте тут

(!) При публікації оголошень також зверніть увагу на важливі правила сервісу:

13. Дублювання, перерозміщення оголошень. Видалення і повторна реєстрація профілю

Розміщення та / або перерозміщення (видалення старого й розміщення нового оголошення) дубльованих або схожих за змістом оголошень в одному та / або різних населених пунктах / рубриках заборонено. Також не допускається видалення і повторна реєстрація одного й того ж профілю або різних профілів від одного користувача.

14. Дублювання профілів

Одному користувачеві (як юридичній, так і фізичній особі) доступний лише один профіль (крім OLX-магазинів). Ми проводимо технічний аналіз профілів, і якщо деякі з них визначаються як дубльовані, це призводить до їх автоматичного призупинення. Дублювання одного і того ж номера телефона в різних профілях говорить про приналежність цих профілів одному й тому ж користувачу.

Заборонено передавати / здавати профіль (інформацію, необхідну для доступу до профілю) в оренду або продавати третім особам.

15. Попит, Пропозиція

На OLX - мільйони оголошень! Ми впевнені, що серед них ви обов’язково знайдете те, що шукали. Не потрібно розміщувати оголошення “Куплю”, “Шукаю” - просто скористайтесь пошуком по сервісу. Ви можете шукати на головній сторінці, вводячи ключові слова, або в рубриці за допомогою фільтрів та / або ключових слів.

(!) Попит відключений у всіх розділах, крім розділу Робота, а також рубрик Бюро знахідок, В’язка, Пошук попутників, Пошук гуртів / музикантів.

Зверніть увагу:

Порушення будь-якого з наведених вище пунктів Правил є підставою для видалення оголошення (як тимчасового - з можливістю редагування, так і остаточного - без права відновлення).

Систематичні порушення будь-якого з наведених вище Правил, а також численні скарги від інших користувачів призводять до блокування облікового запису.

Правила діють для всіх оголошень незалежно від того, застосовуються до них платні послуги чи ні. Оплачені оголошення також можуть бути відхилені при виявленні порушень.

Із приводу кожного не опублікованого оголошення користувач отримує сервісного автоматичного листа із описом причини видалення на електронну адресу, вказану при публікації оголошення. Якщо листа немає у вхідних, перевірте папку Спам. Текст сервісного повідомлення з причиною видалення також доступний особистому профілі.

Адміністрація OLX залишає за собою право на зміну та / або оновлення даних Правил у будь-який час без попереднього попередження.