Додати оголошення

Центр підтримки користувачів

Правила безпечних покупок
Як використовувати послугу OLX Доставка?

Правила безпечних покупок

OLX попереджає користувачів і закликає бути пильними. Останнім часом активізували свою діяльність онлайн-шахраї, які використовують фішинг. Ми дбаємо про безпеку всіх наших користувачів і оперативно передаємо інформацію про зловмисників у кіберполіцію. 

Щоб не бути обманутими, дотримуйтесь простих правил

Не переходьте в месенджери
Обговорюйте деталі угод тільки в чаті OLX і не переходьте в сторонні месенджери - там ми не зможемо гарантувати безпеку (наприклад, якщо вам пропонують обговорити деталі в Viber, Telegram, WhatsApp та ін.).

Оформляйте угоди з OLX Доставка тільки на OLX  
Щоб ваші угоди проходили комфортно та без ризиків, рекомендуємо користуватися послугою OLX Доставка тільки всередині платформи, використовуючи чат на olx.ua або офіційний додаток.
Закликаємо вас бути уважними і дотримуватися базових правил безпечних покупок на платформі. Якщо вам пропонують скористатися "корпоративною доставкою" від компанії, будьте обережні - можливо, вас намагаються обдурити.

Відмовтеся від передоплати
Пам'ятайте, що часткова або повна передоплата на банківську картку - відома схема шахрайства. Також ніколи не пересилайте гроші за кордон.

Перевіряйте посилання, за якими переходите
Ми рекомендуємо не відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників та перевіряти електронну адресу сайту, на який ви переходите. Будьте обережні, якщо на сторонньому сайті у вас запитують введення даних авторизації, а також платіжних даних. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних, які вас попросять ввести для здійснення покупки (номер картки, термін її дії, cvv, ін.).
Угоди з послугою OLX Доставка також оформлюйте тільки через офіційний сайт OLX і офіційний мобільний додаток OLX.

Перевіряйте електронну адресу сайту, перш ніж перейти на нього. Звертайте увагу на домен: повна версія сервісу OLX.ua має вигляд olx.ua, мобільна версія – m.olx.ua, бізнес-сторінка на OLX – name.olx.ua.

Звертайте увагу на домен 

______02_ua.jpg

Такий вид обману, направлений на отримання доступу до конфіденційної інформації користувача, називається фішинг.

Як діють фішинг-шахраї

Одним із сучасних видів шахрайства є так званий фішинг. Він направлений на незаконне отримання даних користувача: логіна, пароля, платіжних даних, одноразових паролів, іншої інформації з обмеженим доступом.

Skhema_po_fishingu_ua.jpg

Приклади фішингових сайтів:
_______.jpg

Фішингові сайти можуть копіювати оригінал до найдрібніших подробиць, а шахрай, використовуючи психологічні прийоми, здатен переконати вас надати конфіденційну інформацію. Не покладайтеся на удачу, перевіряйте посилання.
Також рекомендуємо повідомити про фішинг пошуковій платформі GOOGLE. Так ви допоможете іншим користувачам не стати жертвами фішингу.
Якщо у вас виникли сумніви щодо посилання, яке вам надіслали під виглядом OLX або вважаєте, що зіткнулися з фішингом, ви завжди можете звернутися до нас за консультацією.